Norėjau šiandien parašyti visai kitą įrašą, gimusį po diskusijos su kolega, kuris didelę gyvenimo dalį dirbo marketingo srityje, tačiau parašęs pirmus du pavadinimo žodžius “Marketingas prieš” sustojau – kaip usability būtų lietuviškai?
(more…)
Kodėl negalima buvo tiesiog įdėti tos pačios nuorodos ir dešinėje? Kodėl aš turiu perskaityti man visiškai nenaudinga tekstą, ir po to mestis į visiškai kitą svetainės vietą ir dar skrolinti į viršų? Ir po to suprasti, kad aš jau esu tame puslapyje į kurį man reikia nueiti!
Beje, dar – kodėl apie šitą “raudoną dalyką” man nebuvo pranešta el. paštu, kai sertifikatas buvo atnaujinamas? Sutvarkyti tokias problemėles daug vargo nereikia – max. 15 minučių darbo. Corporate įvaizdis, marketingas ir visa kita juk nenukenčia… Usability yra paprasta.
Šią savaitė A List Apart paskelbė du vienas kitam prieštaraujančius straipsnius. Čia ne kritika – prieštarą jie sukėlė sąmoningai. Ir ta prieštara išaugo į gana rimtą diskusiją, kurioje teisių nėra ir nebus. Išskyrus mane.
(more…)
FeedBurner man visada atrodė lyg standartas, kurį privaloma naudoti kiekvienam blogeriui. Tačiau pagalvojau šiek tiek plačiau ir supratau, kad jis man visiškai nereikalingas. Tau greičiausiai taipogi!
(more…)
Ketinau šį įrašą pavadinti visai kitaip, bet po to kai šyryt pamačiau įrašą Yu Centrik blog’e – persigalvojau. Tiesa, jie į šitą klausimą žvelgia iš usability ir interaction design pusės – apie fizinę nykščio paskirties mutaciją ir apie įrenginių pritaikymą šiai naujai tendencijai. Aš dar tiek nepažengęs – mano mintis kol kas tėra apie socialinę mutaciją. Ir apie tai, kad aš prie jos neprisitaikiau…
(more…)
Nukrito naujiena iš dangaus. Netgi šokiravo! Ne kaina (1 milijardas JAV dolerių) – bet pati idėja. Sun be abejo daug duoda atviro kodo judėjimui, jau vien Java ką reiškia – lygiai taip pat ir MySQL. Sakyčiau daug šansų progresui (ilgu laikotarpiu)! Ir truputėlį rimtesnė konkurencija Oracle.
(more…)
Šią knygą radau vienos kompanijos, kuriai kažkodėl jaučiu ganėtinai didelę pagarbą, rekomendacijų sąraše. Knyga yra ganėtinai trumpa ir ganėtinai brangi – iš viso mano Kalėdinių pirkinių sąrašo, turbūt šios knygos pinigai už puslapį būtų didžiausi. Iš vienos pusės – turiu abejonių, ar jie to verti, iš kitos pusės turiu pripažinti – tam tikros konsistencijos medžiagos knygoje tikrai nėra malamos, o patarimai yra efektyvūs. Vienintelė bėda – tuos patarimus aš iš esmės jau seniai žinojau, ir kiekvienas, kuris bent šiek tiek turi patirties kuriant interneto svetaines – turėtų juos būti suradęs pats. (Ar verta skaityti?)
(more…)
Prieš Naujuosius Metus pirkau bilietus iš FlyLAL.com į Lietuvą. Nežinau – gal tada, o gal ir anksčiau prisiregistravau jų svetainėje, bet ne tai svarbu. Šią savaitę teko vėl užsakyti iš ten bilietų – suvedžiau savo vartotojo vardą ir… pamačiau, kad mano kreditinės kortelės numeris išsaugotas.
(more…)
Šiuo metu skaitau Alan’o Cooper’io “The Inmates Are Running The Asylum“. Knyga tiek gera, kad kartais norisi verkti. Kartu ji yra ir žiauri, ypač programuotojų atžvilgiu. Nesiginčyju – programuotojams nederėtų kurti interfeisų bei dizainų. Jiems nederėtų ir verslo valdyti. Kiekvienas žmogus turėtų daryti tai ką geriausiai sugeba ir išmano – o kitas sritis užleisti jų profesionalams. Tačiau vistik – kas kaltas, kad pasaulyje šiuo metu yra tiek daug nepatogios programinės įrangos ar šiaip technikos prietaisų?
(more…)
Iš karto po Kalėdų atkeliavo mano dovana sau pačiam – pirmasis telefonas, iš padoraus gamintojo, kuris palaiko dvi SIM korteles vienu metu. Tik išpakavus, be abejo užplūdo džiaugsmas (na, išleidus 500 eurų, kitaip ir negalėjo būti) ir pirmasis įspūdis buvo tikrai neblogas – didelis ekranas, patogiai besispaudžiantys mygtukai, gražios spalvos ir garsai. Čia iki tol kol nepradėjau naudotis rimtai… Įrašas apie tai, kad net labai geros techninės idėjos, gali būti tikru pragaru vartotojui paprastame gyvenime.
(more…)
Dar nevėlu rašyti naujametes rezoliucijas ir sveikinimus? Kaip ten bebūtų, kuriam laikui aprimsiu su “neprofesiniais” ir “neekspertiniais” įrašais – čia paskutinis iš jų ir grįžtam atgal į darbo ritmą.
(more…)