Viena iš usability rekomendacijų yra laikytis kultūrinių nuostatų, kaip pavyzdžiui “į kairę reiškia prieš laikrodžio rodyklę”. Kodėl laikrodžiai sukasi būtent ta kryptimi? Manoma, kad taip yra tik todėl, kad saulė šiauriniame žemės pusrutulyje sukasi ta pačia kryptimi.
Šioje vietoje man kyla klausimas – ar galima teigti, kad jeigu dominuojanti civilizacija būtų išsivysčiusi, sakykim, Australijoje, tai laikrodžiai suktųsi į priešingą pusę. Jeigu taip – ar “į kairę” tada reikštų “pagal laikrodžio rodyklę”? Reikės matyt kraustytis į kitą pasaulio pusę ir studijuoti aborigenų kultūrą…
Šiandien vienoje svetainėje radau tokią (lengvai nuspėjamą) žinutę:
gal kas nors žinot kažką tokio ? kokį puslapį, kur gali vesti užrašus sau, keltis nuotraukas, gal ten šiaip kažką pasidėliot kaip tau patogiau, bet tokį grynai privatų, su prisijungimu ir t.t. ? žinau ten bitėplius yra,bla bla,ir t.t., bet ten baisiai nepatogu.
O Jacob Nielsen svetainėje radau tokią (seniai žinomą) mintį:
My guess is that, by adding more information, the site could sell at least 5 times as many tickets to non-fans. In studying the ROI of usability improvements, we sometimes find a sales increase of 1,000% or more.
Iš asmeninės patirties dabartinėje darbovietėje, kol kas atrodo, kad kai paleisime visus pakeitimus į viešumą, registracijos (conversion) skaičiai turėtų padidėti maždaug 30-50%. Be abejo, tai ne visai į naudą, nes padidės atmetamų registracijų (nenaudingo darbo telefonu) kiekis, bet jeigu išsilaikys maždaug panašūs mokančių/nemokančių vartotojų vidurkiai – įmonės pajamos padidės 10-20%.
Betikslis įrašas-priminimas visiems, kad patogumas does matter. Štai Bitei Plius jo nebuvimas kainuoja mažiausiai vieną vartotoją – kiek jis kainuoja jums?
Praėjusią savaitę teko praleisti lėktuvuose ir viešbučiuose – turėjau progos pastebėti daug naujų dalykų, bei turėjau nelaimės išmokti jais visais naudotis. Vienas iš jų – šis plaukų džiovintuvas:
(more…)
Pirmas sakinys Donaldo Normano knygoje “The Design of Everyday Things” (2002 metų leidimo įžangoje) sako kažką apie surastas “Normano duris”. Be abejo, dar neperskaičius knygos man tas sakinys sukėlė WTF (tikrai ne KPŠ) reakciją. Deja, turiu pripažinti, kad Normano durų pasaulyje tikrai yra per daug…
Šeštadienį būtent tokias duris pastebėjau Dublino oro uoste:
(more…)
Nejuokauju. Čia tikrai ne balandžio pirmosios juokas – esu Las Vegase ir lankausi Pizza Expo parodoje. Joey Tribiani manimi didžiuotųsi. Štai ir nuotrauka kaip įrodymas:
(more…)